Szczecin, Al. Powstańców Wlkp. 72 bud. 18, teren szpitala na Pomorzanach

Bezpłatny program polityki zdrowotnej Gminy Miasto Szczecin pn. "Zapobieganie próchnicy wśród dzieci klas VI uczęszczających do szczecińskich szkół podstawowych"

Miasto Szczecin i Poradnia Stomatologii Dziecięcej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej PUM zapraszają wszystkich szóstoklasistów do wzięcia udziału w bezpłatnym programie polityki zdrowotnej Gminy Miasta Szczecin pn. "Zapobieganie próchnicy wśród  dzieci klas VI uczęszczających do szczecińskich szkół podstawowych."

 

plakat1

Szanowni Państwo!

Badania epidemiologiczne prowadzone od wielu lat w Polsce jednoznacznie wskazują, że stan zdrowia zębów populacji polskiej jest daleki od idealnego. Dotyczy to również najmłodszych grup wiekowych.

 

Realizowany przez UKS PUM Sp. z o.o. program profilaktyczno-zdrowotny finansowany przez Gminę Miasto Szczecin ma przyczynić się do zmiany tego niekorzystnego stanu.

 

Zgłaszając się z dziećmi do programu otrzymacie Państwo szczegółową i aktualną wiedzę na temat stanu zdrowia jamy ustnej Państwa dzieci, a także informacje jakie działania oparte na aktualnej wiedzy medycznej mogą przyczynić się do utrzymania ich zdrowego uzębienia.

 

Po ustaleniu stanu zdrowia i potrzeb leczniczych oraz profilaktycznych Państwa dzieci, gdy zajdzie taka potrzeba zostaną przeprowadzone profesjonalne działania higienizacyjne i profilaktyczne, oraz zgodnie ze wskazaniami lakowanie drugich zębów trzonowych, czyli siódemek.

 

Rodzice i opiekunowie badanych dzieci otrzymają pisemną informacje o stanie zdrowia oraz sugestie działań zapobiegawczych i leczniczych dla utrzymania zdrowia jamy ustnej.

 

Proszę pytać i dowiadywać się od naszych specjalistów o naprawdę skuteczne działania, które pozwolą na utrzymanie zdrowia zębów a tym samym ich estetyki i komfortu życia przez długie lata.

 

 

Doświadczenia wielu państw europejskich pokazują, że można radykalnie ograniczyć chorobę próchnicową i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROGRAMIE!

 

ulotka1

 

ulotka2